Nieczynne 08.06 -30.06

Szanowni Państwo

informujemy, że w dniach 08.06. - 30.06.2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy będzie nieczynna.

Zapraszamy do filii w Racimierzu.

Zapraszamy do biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz  jej filia w Racimierzu od jutra czyli 6 maja otwarte dla czytelników. Godziny otwarcia pozostają bez zmian, ale w bibliotece  będzie działać tylko wypożyczalnia książek. Czytelnia i stanowiska komputerowe będą nieczynne.

Wypożyczający i zwracający książki będą musieli mieć zasłonięte twarze i rękawiczki na dłoniach ( te ostatnie zapewnia biblioteka). Zwracane książki będą przechodzić zalecaną przez Bibliotekę Narodową kwarantannę - nie trafią więc od razu na półki. W wypożyczalni będą mogły przebywać dwie osoby na raz.

Serdecznie zapraszamy !

Bezpieczni w bibliotece

Konkurs plastyczny "Rodzina razem"

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie Marszałka Województwa pt: Rodzina Razem. Konkurs jest skierowany zarówno do rodzin, jak i do wszystkich mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego, bez ograniczeń wiekowych.

Celem konkursu jest propagowanie wartości rodziny, zwrócenie uwagi na jakość relacji w rodzinie i pokazanie ich znaczenia dla dziecka i rodziców, promowanie wartości wieku dojrzałego, odwołanie się do idei bliskości więzów rodzinnych. Konkurs jest odpowiedzią na aktualną sytuacje rodzin związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronowirusem, gdzie przerwa w pracy w placówkach oświatowych oraz spowodowane tymi okolicznościami wspólne spędzanie czasu rodziców z dziećmi jest przyjazną okolicznością dla zorganizowania wnioskowanego konkursu, i jednocześnie pomysłem na wspólne spędzanie czasu w rodzinie.

Udział w konkursie polega na przesłaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice lub filmu, ilustrujących wspólnie spędzany czas z rodzinną zgodnie z tytułem konkursu „Rodzina razem".

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie:  http://www.rops.wzp.pl/aktualnosci-rops/konkurs-marszalka-wojewodztwa-zachodniopomorskiego-rodzina-razem. Prace konkursowe należy przesyłać w terminie do 8 maja 2020 roku na adres Urząd Marszałkowskie Województwa Zachodniopomorskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społeczne, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, z dopiskiem „Konkurs".

Regulamin konkursu przewiduje wyłonienie laureatów w każdym z powiatówNa zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety, aparaty cyfrowe, smartwatche i inne.

#zostań w domu - spotkanie autorskie

Drogi Czytelniku,

polecamy blog Magdaleny Witkiewicz. Autorka zaprasza na swoje spotkania autorskie on-line.

To świetny pomysł na miłe spędzenie czasu i poznanie autorki.

Gratulujemy super pomysłu i serdecznie zapraszamy.