Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa"

Nagroda w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa" dla GBP w Stepnicy

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy wzięła udział w konkursie "Biblioteka Bezglutenowa", wysłała autorski przepis na danie bezglutenowe i wygrała książki na temat celiakii i diety bezglutenowej wydane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Projekt powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki "Co je Jan?" (pracownia graficzna Mile Widziane).Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Stepnicy została utworzona specjalna półka, gdzie czytelnicy będą mogli znaleźć pozycje jakie biblioteka otrzymała w ramach nagrody. Półka będzie także cyklicznie rozbudowywana o kolejne pozycje rekomendowane przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi alergiami pokarmowymi. Dlatego też biblioteka przystąpiła do projektu, aby gromadzić materiały, które mogą pomóc czytelnikom w zdrowym odżywianiu.