22 maja w bibliotece  gościliśmy autora książki Szczecin Bitwa Narodów 1945 r. Jana Siniusa.  Wielkiego pasjonata  historii, który opowiedział o źródłach swojej wiedzy i inspiracji w trakcie powstawania książki. Zaciekawił obecnych na spotkaniu mało znanymi ciekawymi faktami historycznymi mającymi miejsce na terenach obecnej gminy Stepnica i okolic. Podczas spotkania można było nabyć książkę z  autografem autora.

Jan Sinius pracował nad nią kilka lat. Zebrał wspomnienia żołnierzy z obu stron pola bitwy i cenne materiały archiwalne.Ponad 500-stronicowa książka to pierwsza część przypominająca wydarzenia końca wojny na Pomorzu Zachodnim. Już sama objętość wskazuje na tytaniczną pracę, jaką wykonał Jan Sinius

Twórca zdradził, że jeszcze w tym roku ukaże się jego drugi tom książki o wydarzeniach końca wojny na Pomorzu Zachodnim.

Uczestniczącym w spotkaniu serdecznie dziękujemy za przybycie.  Panu Janowi Siniusowi  życzymy dalszej owocnej pracy.